KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327154
nr 1332 7154
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Bemålad ram. Signerad, daterad 1963. Olja på duk på pannå. Motivet: 34x26cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 18:58:24
8/6 18:29:43